Vyjadrenie HSV SR k pokusu o atentát na predsedu vlády

od autora: | 16. mája 2024

Hospodársky a sociálny výbor Slovenskej republiky vyjadruje hlboké znepokojenie a ostré odsúdenie pokusu o atentát na predsedu vlády Roberta Fica.

Atentát na akéhokoľvek politika je útokom na základné princípy demokracie, právneho štátu a slobodnej spoločnosti. Takéto činy nemajú miesto v našej spoločnosti. Požadujeme, aby boli prijaté všetky potrebné opatrenia na ochranu našich verejných činiteľov a demokratických inštitúcií.

Hospodársky a sociálny výbor SR apeluje na všetkých občanov, aby odmietli násilie a podporovali mierové riešenie konfliktov. Vyzývame na zjednotenie spoločnosti v boji proti neznášanlivosti, ktoré podkopávajú základy našej demokracie a spoločného života.

Vyjadrujeme našu plnú podporu a solidaritu s rodinou postihnutého politika a s ním samotným. V týchto ťažkých chvíľach sme myšlienkami s nimi a veríme v jeho rýchle zotavenie.

Naša spoločnosť musí zostať pevná a odhodlaná v ochrane demokracie, ľudských práv a právneho štátu. Hospodársky a sociálny výbor SR bude naďalej stáť na čele týchto hodnôt a podporovať všetky snahy smerujúce k zlepšeniu bezpečnosti a stability našej krajiny.